| Adrianaman3 a întrebat:

Vreau sa urmez o carieră în turism și nu stiu spre ce facultati sa merg. Am avut ideea să merg la Romano-Americana, Facultatea de Geografie si ASE dar mi se pare prea overrated sa merg la ASE ca toata lumea vrea si alte idei nu am. Dacă știți ceva de cele deja mentionate sau altele...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege-ti facultatea in functie de ce ti-ar place sa profesezi, pentru urmatorii 40 de ani.
Si nu uita: nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, sau cu un salariu asigurat pe viata.
Batalia incepe dupa terminarea facultatii, cand esti in permanenta competitie cu altii.

| sierra1 a răspuns:

Carieră in turism? mai mult decât a fi un vânzător de bilete de odihnă, nu se intrevede. La angajare, o să vezi că-ți cer doar "studii superioare"