| sugardaddy6 a întrebat:

Vreau si eu mai multe detalii despre scoala de stewardesse. Ce materii se predau acolo? La ce dau examene? Cat timp se face? Ce limbi straine trebuie sa stiu?

1 răspuns:
| Dorin93 a răspuns:

Eu nu am mai auzit pana acum de scoala de stewardesse. Stiu ca unele companii aeriene organizeaza cursuri si la final aleg un numar de cursanti pe care ii angajeaza. Sau mai intai ii selecteaza si apoi ii pregatesc. Ca limbi straine cerute, engleza e obligatorie, dar alte limbi nu stiu, cred ca depinde de companie si de zborurile pe care le au. Mai sunt si alte conditii: aspect fizic placut, trebuie sa stii sa innoti, etc. Cauta pe google ca sigur gasesti mai multe informatii. Succes! happy