| Knocke943 a întrebat:

Vreau si eu să întreb, daca nu urmez liceul militar, cum pot intra la școală de ofițeri dupa terminarea liceului civil? Trebuie sa ma alătur mai întâi armatei, sa urmez cursurile specifice pregătirii de baza a unui gradat voluntar si apoi pot intra la o școală de ofițeri? Si daca da, cam cat timp durează pana sa fiu apt de a da examenul de admitere? Mai puțin de un an? Sunt candidații (la școală de ofițeri) avantajați fata de cei ce au absolvit un liceu civil?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu urmez liceul militar, cum pot intra la școală de ofițeri"

examen după bac, caută pe gugăl și găsești tot ce dorești

| Knocke943 explică (pentru sierra1):

Am înțeles, mulțumesc frumos?

| sierra1 a răspuns (pentru Knocke943):

Să fii iubit!