| ღღsvetykღღ a întrebat:

Vreau si eu sami aleg o facultate buna...ma ajuta cineva cu sfaturi? ma gindeam la psihologie...

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

O fi bună facultatea, dar n-ai ce face cu ea după ce o termini, sincer.
Uită-te ce se caută pe piaţă. Majoritatea joburilor sunt în domeniul IT.

| mixxjim a răspuns:

Ce inseamna buna pentru tine? O facultate buna este una potrivita cu felul tau de a fi, cu capacitatea ta de a invata, de a asimila informatii si de a folosi/aplica informatiile dobandite, dar si cu placerea ta de a face vreo 40 de ani. zi de zi, meseria respectiva, fara sa te plictisesti, fara sa ti se faca sila. Deci care ar fi una buna pentru tine?

| AndreiPiticu99 a răspuns:

E de munca acolo incearca medicina sau fa post liceala si te faci sanitar