| ZitaRita a întrebat:

Vreo sanșa sa îți găsești o slujba bine plătită în străinătate fără sa ai o facultate?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca esti foarte bun in vreo meserie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce inseamna bine platita.
in europa de vest exista suficiente munci platite bine care nu necesita studii superioare. La fel cum exista si in Ro. Un exemplu sofer de tir, sau in constructii daca stii meserie

| gabicoo a răspuns:

Da. Dar trebuie să arăți bine.

| KovacsB a răspuns:

Stiu pe cineva care a facut facultatea de Geodezie si lucreaza ca zidar.Platit destul de bine.

| MrAM a răspuns:

Instalator, electrician, sofer pe tir. Castigi mai bine in unele cazuri ca cei cu studii superioare