| Oana772 a întrebat:

Vreu să învăț programare de la zero. Am vreo șansă individual, pe cont propriu? ( cursuri online, YouTube, etc.)
Cu ce sa încep? Sfaturi de la cunoscători va rog.

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Programare e un domeniu destul de vast, dar in principiu se poate. Doar ca trebuie sa-ti dai seama exact exact ce anume vrei sa inveti din domeniu asta.

Eu am mai cochetat cu data science in tracut, recomand platforma "DataCamp". E ieftina, au cursuri multe si in detaliu si iti poti lua acreditati si sa faci proiecte direct pe platforma, pe care le vad ulterior angajatorii.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Șansa tine se capacitatea ta de a învăța, pe care noi nu o cunoastem. Fara sa ai nicio bază e destul de greu pe cont propriu, nu imposibil însă.

| MistarGoGu a răspuns:

Intai intreaba-te CE vrei sa faci cu programarea? Soft-uri, web-design, aplicații mobile Android/ Iphone! Apoi te decizi asupra a 2 sau 3 limbaje de programare! Dacă ai făcut liceu pe profil real mate-info este ușor altfel recomandabil este un curs acreditat!