| Iitm a întrebat:

Vreau să mă fac neurobiolog (omul care se ocupă cu studierea celulelor din sistemul nervos, deci nu neurolog, medicul), aș vrea să știu:
1. Cât castiga?
2. Ce facultate trebuie sa fac?
3. Este o alegere buna?
Mulțumesc!
Dau fundă!
Este urgent!

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Îmi place că tu nu știi nici măcar la ce facultate trebuie să mergi, dar deja vrei să știi cât câștigă.

Este ca și cum ai spune "Vreau să mă apuc de fotbal. Ce salariu voi avea la FC Barcelona?"

| Iitm explică (pentru johnnny123):

Păi am scris mai multe întrebări să nu tot pun întrebări noi, dar tu nu știi că nu te duce neuronu'.

| johnnny123 a răspuns (pentru Iitm):

Când ajungi neurobiolog, caută-mă să-mi studiezi neuronu'.
Dar până atunci cred că mai ai de mâncat mult grișuleț cu lapte.

| Iitm explică (pentru johnnny123):

Neuronu' tău nu mai poate aștepta pana atunci, că prostia ta "te omoară"
De prostia ar durea, mulți ar fi în comă