| anonim_4396 a întrebat:

Wresling-ul este adevarat sau sunt doar actori?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o combinație intre cele două (teatru+mușchi)

| aXy99 a răspuns:

Nu se lovesc serios, desi uneori se intampla sa se accidenteze.

| alina2k18 a răspuns:

Lol, wrestlingul e un sport laughing
Ce vezi e real, nu sunt efecte video laughing
Professional wrestling, often shortened to pro wrestling or simply wrestling, is a form of performance art and entertainment that combines athletics with theatrical performance.

| Apokales a răspuns (pentru alina2k18):

Nu cred ca se refera la acel wrestling care este un sport, ci la cel in care juca mai demult John Cena, Edge, Rey Mysterio si care este un teatru cu niste actori-acrobati.

| alina2k18 a răspuns (pentru Apokales):

Pai ala e wrestlingul, scrie mai sus, dar e in engleza, baga si tu un google translate.
John Felix Anthony Cena Jr. (/ˈsiːnə/; born April 23, 1977) is an American professional wrestler, actor, rapper, and television presenter. He is currently signed to the WWE on a part-time deal, is the current host of Are You Smarter Than a Fifth Grader? on Nickelodeon and has starred in various films.
Nici Wikipedia nu stie bine se parewinking si il incadreaza la professional w laughing

| Apokales a răspuns (pentru alina2k18):

Https://www.youtube.com/watch?v=-GrrQQ0ufYQ

Iar asta este tot actorie?

| alina2k18 a răspuns (pentru Apokales):

Ala e free style wrestling nu professional laughing
Vorbim de mere si aratam pere laughing

| JicaContra a răspuns (pentru Apokales):

Scuze, ti-am dat din greseala nefolositor si eronat
mii de scuze, ma oftic, cand mi se intampla o greseala asa aiurea sad

| Apokales a răspuns (pentru JicaContra):

Neah, este ok. Si eu m-am referit la faptul ca exista doua sporturi wrestling total diferite. Nu m-am exprimat corect.

| JicaContra a răspuns (pentru Apokales):

Exactwinking

| ywar a răspuns:

Iti dai seama daca unul din protagonisti o ia prea in serios si loveste cum nu trebuie? Manevrele acelea sunt repetate de sute de mii de ori pana la perfectiune. Asa s-au nascut legende ca Ric Flair, Undertaker, John Cena, Batista, Randy Orton, Triple H si multi altii!

| JicaContra a răspuns:

Nu e nimic adevarat, totul e doar de show, iar toate scenele sunt cascadorii

dar poti sa te ranesti destul de usor, si cineva sa greseasca si sa te loveasca pe bune din cauza ca nu e film unde fiecare scena e pregatita serios inainte si, si acolo se mai greseste, ci live...

dovada e simpla, m-am uitat pe link-ul pus de DaniNovember
cel mai comun efect e simularea furiei
ori de exemplu cand adversarul e la pamant, daca, chiar esti furios te pui pe el cu pumnii pana ii spargi fata, si nu te duci in cealalta parte a ringului sa vii in viteza sa il lovesti cu genunchiul, CARE E EFECTIV DOAR DE SHOW

| JicaContra a răspuns:

Se pare ca nu stiam bine
se pare ca in engleza la, luptele greco-romane li se spune tot wrestling, care e un sport olimpic, iar acolo se lupta pe bune dar NU au nici pe departe libertatea de miscare si de lovire pe care o are WWE

deci, cand este vorba de wrestling simplu, care in romana NU se traduce wrestling ci lupte greco-romane, atunci e pe bune

cand e vorba de WWE... atunci e FALS, wwe inseamna: "World Wrestling Entertainment" ori "Entertainment" inseamna practic show biz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele sunt reale, altele sunt false pentru a-i impresiona pe copii. Unele sunt 100% reale. Vezi CZW: https://www.youtube.com/watch?v=l2yRlep2_Ks

| Romeo16101 a răspuns:

Este totul regizat, se stie de dinainte cine va castiga si cum o va face, chiar daca unele par foarte reale.