| Dontaskme2004 a întrebat:

Ajutooor! Dadeam cu aspiratorul prin casa si mi-a sarit siguranta de 3 ori! De ce s-a intamplat asta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sare siguranta instant cand pornesti aspiratorul, atunci ai un scurtcircuit in el.
Daca motorul porneste si se opreste dupa cateva secunde de functionare si nu aspira aerul normal, atunci este posibil sa fie motorul scurtcircuitat.
Daca aspiratorul trage normal, dar la un moment dat se opreste din senin, atunci siguranta este mai slaba si sare cand porneste inca un consumator mai mare, conectat pe ea.

Un electrician calificat, cu experienta, poate depista cauza si repara problema.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Consum mare de curent.

| Dismally a răspuns:

Mai ai ceva in priza care consuma mult - o masina de spalat spre exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai foarte multe lucruri bagate in priza si care folosesc mult curent