| Ioana413 a întrebat:

Am cada iar scurgerea este cu "gât de lebada" zice instalatorul.
Baie renovată inclusiv scurgeri noi, iar apa din cada se scurge foarte greu iar cand dai drumul la chiuvetă se aude la cada un zgomot ciudat, iar o dată am și observat apa cum că ar vrea să iasă în cada.
Care ziceți că e problema?
Instalatorul îmi zice ca e normal să se scurgă apa mai greu pentru ca așa e cu " gâtul de lebada".

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Schimba instalatorul, habar nu are cu ce se ocupa laughing Ai canalizarea infundata, ori cine stie ce desene animate au facut cei care tiau instalat canalizarea.

Era bine sa fi avut aerisire, asa se pune, mai ales cand faci o canalizare noua.
Apa se scurge greu din doua cauze :
-Canalizarea sau partea aia infundata
-Nu ai aerisire pe nicaeri

Nu conteaza acel sifon, cum este, ori cit de mare sau mic ar fi.Chema pe cineva sa bage ceva sa vada daca nu cumva este infundat ceva pe acolo.
Git de lebada, auzi ce nume laughing is curios la alt sifon, sau P de asta care retine apa cum ii spune, git de rata laughing