| CasianaBianca a întrebat:

Am cumparat o zambila la ghiveci, cum pot sa o faca sa infloreasca si la anul? Ma refer la ce pasi trebuie sa urmez

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa pui bulbul uscat intr-un ghiveci. De regula cele vandute cu floarea sunt mici. Transfara-l intr-unul mare.Eu una n-am avut sansa sa-mi infloreasca si mi s-a spus sa-l plantez intr-o gradina, dar tu poate ai noroc.

| CoRnEtEL a răspuns:

O lasi sa infloreasca, sa se usuce, iar bulbul il lasi in pamant...astfel,il patrezi pana la primvara urmatoare, cand va inflori din nou...