| DanielVălean a întrebat:

Am de cativa ani un trandafir japonez in ghiveci. In ciuda faptului ca ii schimb pamantul o data la 3-4 luni si il ud zi de zi, il tin la lumina si caldura, nu face flori. Nu a facut vreodata si nu stiu ce l-ar ajuta sa faca flori. Aveti niste idei? Daca da, cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Citeste aici ce trebuie sa faci.
Sursa:http://adelaparvu.com/......r-japonez/

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca tu ii schimbi pamintul la 4-3 luni cum spui sincer nu stiu cum de mai traieste acea planta.Ce crezi ca pamintul se schimba ca si lenjeria, hai ca esti tare de tot.Pamintul nu se schimba niciodata, eventual poti sa transplantezi intreaga planta cu tot cu pamint si asta de preferat, adica sa nu se scuture pamintul, deci il pui in alt vas mai mare peste care adaugi pamint.Ce fori sa faca daca l-ai dezbracat de tot.El debia reuseste in 3 luni sa isi prinda radacinile iar ca tu iar ii dai la cap.