| RaduRobertRO a întrebat:

Am de gand sa iau aragazul asta: https://itzone.info/aragaz-gorenje-gi6121xh-altex-buybac k/ imi dati niste sfaturi? Stiu ca la Altex au cele mai mici preturi, dar oare e ok aragaz fara ventilatie?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Are si ala ventilatie, e naturala stai tu linsitit.Vad tu intrebi una,altii raspund alta laughing
Banui ca te referii la ventilatia cuptorului,ca este fara ventilator,sa scoata caldura,ori sa o circule in cuptorul ala.
Astea cu ventilatoare is ceva mai incoa,pe vremuri nici nu vedeai asa ceva.
Bagi un termometru de asta pentru gatit acolo inauntru cand faci ceva,stii cum sa lasi temp,mai mare,mai mica.
Era bun de avea macar buton cu termostat sa mentina o temp constanta, asta daca cumptorul este electric.
Citeste si tu ce ai scris oamenii, vad unia zic ca e ok pentru cati bani costa.
Pana la urma de cate ori folosesti cuptorul ala, rar, mai mult folosesti ochiurile.

De regula ar fi bun sa iei un ragaz cat mai mare si mai bun, asta daca ai bani, vorba aia nu cumperi aragaze in fiecare zi.Dar daca nu ai bani, merge si asa.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deasupra aragazului se monteaza hota cu ventilator, care va elimina gazele arse din incapere!

| darrio2007 a răspuns:

De parcă de cand exista aragazele, au avut ventilatie. Nu este nici o problemă. Montezi hotă deasupra lui si gata.

| RaduRobertRO explică:

Aragaz, mama ei de tastatura... unde e modificarea?