| Nick2001 a întrebat:

Am gasit un pui de vrabie ce sa fac cu el l-am adus acasa si i-am dat de mancare ce sa ii dau de mancare? si sa ii dau de drumul sau nu? dau fundita.

Răspuns Câştigător
| SoreSori a răspuns:

Incearca sa ii dai niste paine da sfaramata, adica niste firmituri. Daca poate zbura da, dai drumul, daca nu poti sa il mai tiipana o sa invete sa zboare. happySucces cu puiul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicusorule, daca poate zbura nu ai decat sa-l lasi sa zboare, dar te rog sa mergi in preajma unde l-ai gasit ca sa-i dai libertatea, multa lume spune ca dupa ce este atins de oameni, puiul de pasare, nu mai este bagat in seama de mama lui dar nu este asa, sa nu dai paine multawinking

| ferdin a răspuns:

Daca stie sa zboare poti sa-l lasi sa plece. Poti sa-i dai niste firmituri de paine.Parerea mea e sa mergi la un veterinar cu el sa vezi daca e sanatos.

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Nick

Dai sa manance frimituri si bobite, daca ai. Evident ca nu-l vei tine in colivie, vrabiile se simt cel mai bine in natura, in mediul lor de viata. Cel mai indicat si mai omenesc ar fi sa-i dai drumul in habitatul ei.

| andreiadrian12 a răspuns:

Ma poti contacta pe contul TPU prin mesaj referitor a vrabiute randunele! Am o fetita copila careia ii plac, platesc oricat pentru o vrabiuta randunica femela si colivia si transportul specializat curierul dupa 15 mai iau pensia.