| wannabe a întrebat:

Am o centrală pe gaz ARISTON și are temperatura setată la apă 60 de grade (mai mult nu merge, nu știu de ce) iar atunci când vreau să fac baie/duș apa nu este suficient de fierbinte. APA CURGE CÂND RECE - CÂND CALDĂ. Ce trebuie să fac?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Suna la cei care se ocupa de service. Probabil senzorul de temperatura e praf.

| umbra09 a răspuns:

Sa te uiti in cartea de INSTRUCTIUNI.Sau sa chemi un specialist nu te apuca sa dezmembrezi ceva sa nu sari in aer.

| wannabe explică (pentru umbra09):

Prea târziu...

| PapagalGalben a răspuns:

Simplu. nu mai faci baie.

| Alexis7591 a răspuns:

Vezi daca este destula presiune la apa.Ai un indicator care indica presiunea apei