| VarvariTraian a întrebat:

Am o intrebare. O usa metalica de exterior (bloc) din cauza temperaturii ridcate din interior, a facut burta in exterior.Este vreo sansa sa o pot aduce la starea initiala? Astept raspuns.Va multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chemi pe cei care au facut /montat usa!
Ori o vor repara, ori o vor schimba.

| sierra1 a răspuns:

"o usa metalica de exterior (bloc ).din cauza temperaturii ridcate din interior, a facut burta"

CERT: cauza nu e asta, metalul nu se dilată așa cu una-cu-două!

| relian a răspuns:

Usa la exterior cai casa ca e bloc se face din lemn nu din metale. Faptul ca unia au facut usi de metal, aia nu inseamna ca e si bun asa.
Daca sa deformat nu prea vad cum se mai poate remedia.Usa trebuie sa fie din lemn, cu cit mai gros, cu atit mai buna. Izoleaza fonic, termic. Usi de metal nu stiu cine a venit cu ideea asta timpita laughing