| emchristina a întrebat:

Am o mare problema. Mi sa infundat de vreo 2 zile scurgerea de la baie si nu stiu ce sa faccrying. Am cumparat o solutie din asta din comert pentru desfundat dar nu a folosit la nimic. Ce as mai putea folosi? Multumesc

9 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Daca nu ai ventuza de desfundat, poti face cu mana: la lavoar ai 2 orificii, 1 unde pui dopul, iar unul de preaplin situat la partea
superioara, pe acesta il astupi cu un dop de carpa sa fie cat mai etans, iar la dop lovesti cu podul palmei, cand chiuveta e plina cat mai sus cu apa, insistand la smuls, cand ridici mana o faci foarte brusc. Nu mai lua nu stiu ce musculo ca sunt bani aruncati. Bafta!

| georgesur a răspuns:

Mai incearca cu solutie cit mai concentrata si asteapta citeva zeci de minute, apoi ci pompa si multa apa vezi daca reusesti. Daca nu merge doar un instalator te poate ajuta

| darrio2007 a răspuns:

Incearca cu o sarma putin oteloasa.Nu prea groasa.Sa o indoi la capatul care il bagi.

| DjTactumare a răspuns:

dedesuptul baii ai un sifon,desfaci acel sifon prin desurubare,daca este tip vechi are forma de para iar daca este tip nou trebuie sa fie o piulita de plastic pe care o desurubezi,dar degeaba iti spun ca pentru o fata e greu, decit sa dai atitia bani pe toate prostiile mergi la administratorul blocului sau la un vecin si roaga-i sa te ajute, de unde esti?

| alexpuya27 a răspuns:

Incearca cu o sarma sau o pomba de aia de desfundat. Daca poti si sti cat de cat desfa acel sifon si curatal.Acele solutii nu prea au efect...sunt mai mult reclama de ele.

| ReiVaN a răspuns:

Ciuperca.sau cum se cheama aia.

| DianaDidi95 a răspuns:

Pai eu zic ca cel mai bine ar fi sa chemi un instalator, care se pricepe foarte bine si-ti va rezolva el problema! Si mie mi s-a intamplat, iar mama a chemat un instalator.nici nu a costat-o foarte mult.
Bafta!

| George1176 a răspuns:

Cumpara Cif si Domestos si harnici si darnicihappy

| Contoare_Apa_Apometre_1980 a răspuns:

Am apelat la o firma de instalatii si au scule profesionale pentru desfundari tevi
http://desfundare-coloane.blogspot.ro/