| barberyan a întrebat:

Am o problema cu aerisirea de la baie, atunci cand trag apa la wc aceasta i-mi aspira apa din sifoane! Mentionez ca satu la ultimul etaj si de la mine in sus teava mai continua 2 m cu diametru de 110 mm, apoi are o reductie la 50 mm.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cobra47 / lasa, ca esti pe linga subiect.
Aerisirea la coloana de scurgere, se face cu acelasi diametru pina la iesirea pe acoperis. La dvs este redusa la 50 si posibil sa fie si infundata.
In tot cazul, fenomenul nu apare decit atunci cind canalizarea nu este pusa in legatura cu atmosfera. Rezolvati aerisirea coloanei si scapati de fenomen. ( adolf )

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai u ai wc cu rezervor sus nu? ala era modelul vechi si e normal sa traga apa d sus si sa se duca jos...

| Cristina_3098 a răspuns:

Nu ai aerisire la baie