| Everestcompany a întrebat:

Am o problema cu unele canale de la Dolce(televiziune prin satelit): am ales oferta de programe"Variat", adica cel mai ieftin pachet. In lista lor de pe site, la pachetul"Variat", sunt incluse si programe ca si HBO sau HBO Comedy, dar, cand doresc sa vizionez aceste programe imi scrie"acest program este blocat". Inca nu am avut posibilitatea sa sun la Serviciul de relatii cu clientii Romtelecom. De ce nu reusesc sa vizionez acele programe, atata timp cat ele sunt incluse in pachetul pe care l-am ales? Aceste doua programe nu sunt HD, deci la acestea nu am nevoie de un Receiver HD. Nu asta e problema. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Sper sa nu ai un raspuns de genul "sa vedeti ca pachetul ala e la numai 5-10 lei si nu AU ACTUALIZAT SITE-UL si bla bla bla ca s-a MAI VAZUT. Oricum verifica ce ai tu in contractul semnat, zona unde locuiesti si vezi daca te incadrezi ca poate nu, cine stie.Ai dreptate ce spui:

http://www.romtelecom.ro/......0Dolce.pdf

dar numai ei te pot lamurii exact :-bd

DAR daca te uiti aici ceva mai jos in link:

http://www.romtelecom.ro/televiziune/iptv/ivariat.html

scrie:"Iată posturile incluse în pachet:"
si nu vreau sa te dezamagesc dar HBO si/sau HBO Comedy NU se afla acolo :(

Asta am gasit :((

| Everestcompany explică (pentru stlucian):

Da, ulterior si eu am gasit lista de programe actualizata, care face parte din pachetul"Variat". Oricum, in loc de cele cu HBO, mi-ai introdus Dolce Sport 3 si 4. Sunt super si acestea. Eu gasisem ieri o lista cu programele, dar, se pare ca acea lista nu era actualizata. Mersi mult pentru raspuns. Stima.

| stlucian a răspuns (pentru Everestcompany):

Pentru putin.