| AndreiMarius26664 a întrebat:

Am o problema, pe perete am observat o dunga roz după ce am curățat peretele cu o cârpă curată și un pic de săpun de mâini a rămas o urmă pe perete și oricum când atingi peretele imediat se vede, de ce se întâmplă asta cu vopseaua?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Peretele a fost vopsit de Dorel, "zugravul" a-tot-cunoscator. :d
La zugravire, prima data trebuie curatit /fixat stratul anterior.
Vopseaua trebuie aleasa compatibila cu ceea anterioara si se aplica in cel putin 2 straturi, pentru acoperire indesulatoare.

| VoidEternal a răspuns:

Vopsea de proasta calitate. Eu când vreau sa șterg peretele folosesc un șervețel umed. La început se vede un pic dar apoi se usucă vopseaua și e ok.

Daca nu se duce, cumpara-ti o cutie de vopsea mai buna pe care sa o ai in casa, ca sa mai retusezi la nevoie.