| RoLucky a întrebat:

Am patat un perete si am incercat sa il sterg cu o carpa umeda, peretele este dat cu var lavabil maro si acum a ramas o pata mai inghisa... am tot sperat ca se usuca( am asteptat cam 12 ore ) dar tot se cunoaste diferenta e pot face, fara sa mai dau o mana de var? cu ce pot spala acea pata ca sa nu se mai cunoasta. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Dangero5 a răspuns:

Daca nu se ia cu niciun produs de curatat (asta depinde si cu ce ai patat) poti face altceva si anume in locul petei poti pune un poster cu o trupa preferata, un tablou sau daca e mai la baza o vaza cu flori sau orice altceva care ar eclipsa acea pata buclucasa! Bafta!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mai asteapta. Una din problemele majore cu care zugravii se confrunta e uscarea peretilor, pentru ca nu le da voie sa treaca la operatia urmatoare pina ce nu se usuca bine. Un zugrav bun va astepta pina ce peretii vor fi uscati bine, chiar daca acest lucru inseamna 24 de ore. Fiind primavara, fi sigur ca aproximativ atit va lua si peretelui tau sa se usuce bine (vara ia mai putin timp), si abia apoi te vei putea pronunta.

| senorita.ro a răspuns:

Cum adica var lavabil? Ori una ori alta. Dar pentru ca ai spus ca nu a mers pata, reiese ca e var. In acest caz nu ai foarte multe solutii decat sa rezugravesti aceea zona sau solutia nu foarte "frumoasa" a lui Dangero5 big grin succes

| IzolatieFonica a răspuns:

Daca viitoare cand cumperi vopsea lavabila (aka vinarom) incerca sanu mai cumperi galeti sub 200 de ron bucata.Iti garantez ca se va spala super frumos.Mai este o problema. vopseau este lavabila alba. Pigmentul nu este lavabil.recomandarea mea este revopsirea