| SooJin a întrebat:

Am plantat in curte niste puieti de brad, care am auzit ca aduc ghinion.E adevarat? Va rog un raspuns rapid!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superstitiile sunt un pacat!
Cum sa aduca niste creatii ale naturii care ne ofera oxigen, ghinion? Nici vorba!

| Albnegru10 a răspuns:

Supersitii. Nu este adevarat. Fii atent unde va lasa umbra cand va creste.

| CasaSiDesign a răspuns:

Partea de ghinion ce vine din traditiile stramosesti spun ca "atunci cand bradul va depasi culmea casei va muri un barbat din familie". Astea sunt traditille...le crezi sau nu...tu decizi

| CISCO a răspuns:

CasaSiDesign interesanta povestea ta, asculta acum si povestea mea, totii jucatori de barbut in ani comunisti cand vedeau o pisica neagra se dadeau inapoi si scuipau, daca te uitai mai ciudat la un barbugiu totii sareau pe tine du-te acasa ca ne porti ghinion, daca vezi un popa pe strada te tineai de un coi, daca canta cucuveaua gata ghinion moare cineva e grav heheheeeee dar un brad, o floare e la fel ca mata a adus bradu ala si ne-a facut famece si ne merge rau hehehee nu exista asa ceva decat in creierul fiecaruia depinde de ce educatie ai primit. nu lua in seama ca nu exista ghinion si nici noroc si multe chesti ciudate.

| Fiona35 a răspuns:

Nu stiu de unde ai auzit asa ceva, si eu am braduti in curte, e un zvon investat fara pic de adevar!

| Stefy_Stefania_2000 a răspuns:

Nu cine ti-a zis te-a prostit!laughing))

| Crivoi_Doina_1960 a răspuns:

Nu cred ca un brad, un pom fructifer sa aduca ghinion! Va aduce tot ce isi doreste omul.

| CristinaVlad a răspuns:

Norocul sau ghinionul ni-l facem noi prin gandurile cu care ne hranim mintea.

| Podeanu_Dan_1970 a răspuns:

Bradul pentru popor inseamna viata vesnica. Plantati brazi..nu poarta ghinion. Raspuns dat de cei de la biserica ..preoti.