| mino a întrebat:

Am primit trandafiri pitici si dupa cateva zile, in care am avut grija sa nu duca lipsa de apa, au inceput bobocii de floare sa se usuce. de ce?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Apa multa

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, posibil sa nu le prieasca locul in care ai tineti, sau cantitatea mare de apa, schimbarea de pozitie, deci sint multi factori care influenteaza uscarea florilor.

| mariavinereanu a răspuns:

Schimbarea locului si a temperaturii a determinat caderea bobocilor. Vra la geam, lumina, udat moderat sar nu deasupra caloriferelor! Daca ai o gardina sa-l muti dupa 10aprilie afara si vei avea o superba tufa de trandafiri pitici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de prea multa apa.sau acolo la sere ii puneau hormoni ca sa ii stimuleze inflorirea si cd s-au terminat hormonii s-au terminat si florile