| ISIS1963 a întrebat:

Am sters cu spirt, pipi de pisica, si au rămas urme albe pe usa din metal venge, de la intrare. Cum pot aduce usa la culoarea initiala? Dau funda pentru soluție. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ionandreea97 a răspuns:

Pai nu ai cum altfel decat sa o dai cu un lac/vopsea de aceeasi culoare cu usa, pentru ca spirtul a distrus stratul de lac sau vopsea.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se gasesc la magazin sticlute cu lacuri de diferite culori.

| valentinp02 a răspuns:

Poti cumpara alta usa sau sa o vopsesti cu culoare usi.

| ISIS1963 explică:

Răspund la întrebarea lansată de mine. Pata a dispărut singura. Încercările mele de a ștergea pata imensa, albă, cu aspect pudrat, de pd ușa metalică a casei, au esuat. Soarele a rezolvat problema. Lumina strălucitoare si caldura soarelui au evaporat toată avea pudra de alcool sedimenrata pe suprafața metalică. Deci? O concluzie se impune. Învățăm mecanic, răspundem comercial si dd fapt. Noi, oamenii gândim din cd in ce mai puțin. Trist. E valabil si pentu mine.