| andrutzsa a întrebat:

Am un cuib de albine gigantic in curte si nu pot iesi den casa am nevoie de cateva sfaturi de cum sa scap de ele va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Sotaro324 a răspuns:

Afuma-le cu iasca. cum fac apicultorii... si apoi cauta cuibul si distruge-l...
desi daca sunt albine (si nu viespi!) atunci. dupa o perioada de. te poti trezi cu un mare fagure dem iere acolo...
ceea ce nu-i rau!

despre iasca intreaba baternii satului...
e o ciuperca pe care o gasesti pe diversi copaci. are o culoare alb-galbui-aramie cu tente de cafea cu lapte. si este destul de tare... lemnoasa chiar!
vezi ca gasesti si pe google detalii despre iasca

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Suna pe un apicultor cunoscut din zona ta si ai putea sa i le vinzi cuiva ce-si doreste un cuib de albine ('albinele naturale' se vand fffff bine)

| rey a răspuns:

ღNoColourღ sunt si albine sintetice?
Andrutzsa zi-mi de unde esti si poate te scap eu gratis, ca fratemiu e apicultor, nu-ti fa griji ca nu sunt agresive, albinele romanesti nu te vor musca decat maxim 5 odata, dar nu prea au venin, procedeul e sa pui o cutie langa ele (desi nu cred ca vor sta mult intr-un loc si se vor baga in ea, apoi le bagi in stup.

| a1doru a răspuns:

Suna la ISU ca stiu ei ce au de facut.

| rey a răspuns:

A1doru ala ar fi deja genocid ca le aresteaza pentru incalcarea proprietatii, cu mare efort le prinde apoi in duba... cum sunt obisnuiti sa dea bataie le-ar omora pe toate+ ca nu au catuse asa mici.