Întrebare recomandată | Mario1994 a întrebat:

Am un magazin alimentar si acum e vara, ce pot folosi in magazin ca sa nu fie muste, tantari?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spray anti insecte.
La Emag, sau
https://www.himalaya.ro/prod.php?fab=167

| mihai69 a răspuns:

O perdea de plasă la intrare, capcane electrostatice, ba chiar și bătrânele „zeppeline" (benzi de hârtie lipicioase).
De exemplu: http://www.pestcontrol-shop.ro/......nsecticid/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, ma confrunt cu aceași problemă doar că la casă. Este chiar foarte simplu poți întreba prietenii daca știu pe cineva sau daca ești într-un oraș popular gen Suceava Bucuresti gasești ușor, daca vrei poți să și cumperi dar o sa trebuiască sa le pui in balamale sa măsori geamul e mai complicat. Pe mine un vecin ma taxat 50 de lei pe geam șii-am pus doar la 5 geamuri 50×5=250 lei. Sper că ți-am fost de ajutor, mult noroc cu magazinul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poți folosi benzi lipicoase dar o să arate cam urât și nu cred ca clienților le vor plăcea

| laeimbrea a răspuns:

Este o substanță lichidă cu care dai la colțurile ușii si nu mai intra musca sau insectele, am dat eu acasa si nu am mai avut probleme... dar nu mai stiu cum se numea acea substanta...