| anaraffaella a întrebat:

Am un trandafir japonez si ghiveci se adunasera furnici.Am schimbat pamantul pentru a scapa de ele si peste 2 - 3 zille am pus la radacina lui apa cu usturoi sparand ca furnicile vor fi alungate de miros dar trandafirul s-a ofilit.Nu stiu ce sa fac ca sa il salvez.Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Pai probabil ca usturoiul a facut sa dispara furnicile dar sad o "omorat" si trandafirul uite-te la tulpina, daca este inca verde il poti salva punandu-l la soare si punandu-i multa apa insa daca este si tulpina ofilita nu mai poti face nimic

Răspuns utilizator avertizat