| photographer24 a întrebat:

Aveti idee de ce aud un ticait de ceas in perete, la intrerupatorul de lumina? Sper sa nu am eu problemehappy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca un ticait sau ca un sfarait? Daca este cel de-al doilea, conductorul electric de la intrerupator este slabit.Trebuie strans cu o surubelnita.Dar intrerupe curentul, mai intai.

| relian a răspuns:

Probabil face scurt acolo, ceva nu este conectat strins, ceva este slab un fir ceva si asa se aude.Desfa si verifica, iar daca nu te pricepi cheama pe cineva, electrician gasesti tu.Dar lasa-l asa ca n-are ce se intimpla.In cel mai rau caz se va arde intrerupatorul si aia e, dar dureaza ceva timp. Daca nu te deranjeaza asta e.Si vezi face sau auzi doar cind aprinzi sau tot timpul. Daca doar cind aprinzi lumina atunci este ceva slabit acolo inauntru, ori cablu ori ceva lamele bla bla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil ca un vecin de-al tau sa aiba un ceas aplicat pe perete iar acolo se aude din cauza canalului sapat pentru instalatia electrica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca mi-am adus aminte de ceva, nu cumva pe intrerupator ai niste leduri?

| maria999 a răspuns:

Zgomotul cred ca vine de la vecinii tai care probabil au un ceas pe partea acea.

| iulusdavid a răspuns:

E o booommmbaaa laughing

| DccRep a răspuns:

Poate se aude de la vecin, daca nu inseamna ca stai intr-o camera in care bate incontinu un ceas si poate din aceasta cauza ai aceasta inpresie. Si mie mi se mai intampla laughing funda plz