| alexandrubt13 a întrebat:

Buna am centrala Arca si e mixta peleti,lemne acum am trecut pe lemne,e curatata,apa in calorifere are presiune dar cand o aprind la inceput arderea porneste greu dupa ce e pornesc aprinderea cu plinul de lemne, daca inchid portita ea trece pe ars mocnit si chiar se stinge,trebuie sa tin portita mai mult timp pentru a fi sigur ca ea va merge si va incalzi casa
Care o fi problema,cosul e deasupra casei de inox,poate mai trebuie reglat ceva pentru intretinerea arderii, nu ma prea pricep la toate

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama-l pe cine ti-a instalat centrala, sa faca verificarea si pornirea, inainte sa dai drumul la incalzire!