| umbra09 a întrebat:

Buna am facut comanda la Pro V Juicer in 5 zile imi va ajunge ce parere aveti despre el e mai bun ca un storcator de fructe electric? la folosit cineva il iau de pe siteul http://www.thegift.ro/ asadar este original? funda

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Asta incerc si eu sa iti explic. Papucii contrafacuti poarta numele Adidas (sau macar il imita), pentru ca Adidas este un brand, in care cumparatorul are deplina incredere. Incearca sa gasesti pantofi Jang Ling contrafacuti si ai sa vezi ca nu prea gasesti, pentru ca Jang Ling nu este un brand. La fel, vei gasi storcatoare de fructe de firma contrafacute, dar nimeni nu se va obosi sa copieze un no-name cum este acest Pro V Juicer. Deci Pro V Juicer-ul tau va fi unul original, din pacate de o calitate indoielnica, pentru ca mai nimeni nu a auzit nici de acest produs, nici de firma care il produce, iar faima lui va inceta sa existe imediat dupa ce se incheie promovarea prin teleshopping.
PS: Incearca sa pastrezi o minima decenta in discutie, altfel ti-o vei lua intr-un mod original.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fiind vorba de Pro V Juicer (adica nu Bosch, Philips, Siemens etc) cu siguranta este original. Doar ca e un original al unei firme necunoscute, ai mai auzit undeva de acest brand? Exceptand teleshoppingul, bineinteles.

| umbra09 explică (pentru regis):

Nu poate firma aceasta nu este cunoscuta in Romania dar asta nu inseamna ca fac produse de proasta calitate nu?
din cate stiu pro v juice inseamna pro=profesional v= versiunea produsului juice=denumirea produsului nu cred ca asta aste firma

| regis a răspuns (pentru umbra09):

Nu am spus ca aceasta firma face produse de proasta calitate (desi sunt convins), ci ca Pro V Juicer nu este un brand, deci este putin probabil sa fie contrafacut. CA e denumire de produs, de firma sau nume de catelus, nu are nici o importanta.

| umbra09 explică (pentru regis):

Pe piata mai sunt si copii de exemplu firma adidas sunt o gramada de papuci carei parta numele si sunt facute sa samene exact dar nu sunt fabricate de firma adidas originala si se vand la pretul celor originali... mai documenteazate si tu despre ce inseamna copii big grin

| umbra09 explică (pentru regis):

Teleshopping-ul aduce produse din alte tari adica acele produse nu sunt cunoscute in tara noastra
Tu ai comandat vreodata ceva de la teleshopping?
Eu am cumparat un trafalet ce pam vazut la teleshoping cu 350 lei l-am luat de pe un site ce l-am gasit la 35 lei ma rinut 10 minute dupa s-a stricat era de proasta calitate acesta nu era copie?

| regis a răspuns (pentru umbra09):

Teleshoppingul aduce produse proaste pe care le vinde prostilor la un pret exorbitant, folosind tehnici de manipulare specifice, majoritatea foarte simple (vezi denumirea PRO, care iti sugereaza ca ar fi un produs profesional, vezi "cumparatorii" care lauda produsul inca dinainte ca prima unitate sa se vanda, sustinand foarte convingator ca un cutit sau o veioza le-a schimbat viata odata pentru totdeauna, vezi o gramada de alte nimicuri pe care le primesti GRATUIT, in acelasi pret exorbitant, repetarea la infinit a anumitor propozitii pentru a ti se fixa involuntar in memorie, repetarea faptului ca "NUMAI ACUM" poti beneficia de acel pret "fenomenal" samd).

In privinta trafaletului, este putin probabil ca cel cumparat de tine sa fii fost o copie. Cel mai probabil era aceeasi porcarie ca si cel pe care l-ai vazut la TV.

| regis a răspuns (pentru umbra09):

Asta incerc si eu sa iti explic. Papucii contrafacuti poarta numele Adidas (sau macar il imita), pentru ca Adidas este un brand, in care cumparatorul are deplina incredere. Incearca sa gasesti pantofi Jang Ling contrafacuti si ai sa vezi ca nu prea gasesti, pentru ca Jang Ling nu este un brand. La fel, vei gasi storcatoare de fructe de firma contrafacute, dar nimeni nu se va obosi sa copieze un no-name cum este acest Pro V Juicer. Deci Pro V Juicer-ul tau va fi unul original, din pacate de o calitate indoielnica, pentru ca mai nimeni nu a auzit nici de acest produs, nici de firma care il produce, iar faima lui va inceta sa existe imediat dupa ce se incheie promovarea prin teleshopping.
PS: Incearca sa pastrezi o minima decenta in discutie, altfel ti-o vei lua intr-un mod original.