| Daniel1619 a întrebat:

Buna am o intrebare 2 in 1!
1: Am platat mai demult niste seminte de ardei iute si de-o vreme multe flori si multi ardei se usuca de ce? O ud destul de bine dar?
2:Vreau sa plantez niste seminte de mar! Cum sa fac am ales ce-a cu uscarea semintelor pe un ziar dar cum arata semintele cand is uscate? Sau ce metode mai stiti dar care is bune!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Plantele se usuca din cauza temperaturii prea mari sau mici,sau daca le tii la geam,din cauza ca jumatate de planta sta la rece si cealalta la cald. Marul,imi pare rau sa te anunt,dar chiar daca va creste din seminta, va trebui sa il altoiesti ca sa ai productie, si asta sigur te depaseste. Asa ca in primavara, cumpara un merisor altoit, il plantezi in pamant, cu altoiul deasupra pamantului si indreptat catre est.

1 răspuns:
| Skynettt a răspuns:

Cumperi pui de meri adica copaci in miniatura