Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am dat cu erbicid in curte pentru buruieni si am doi caini si voiam sa va intreb daca le dau drumul in curte se poate intampla ceva sau sa-i mai tin cateva zile in padoc?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Tine-i inchisi pana incepe iarba sa se usuce,problema este ca, cainii mananca si iarba cate-o data, dar dupa ce incepe sa se usuce nu mai este agreata de acestia, si su mai este un real pericol, Respecte

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Dale drumul ca nu se intimpla nimic.

| CTLN a răspuns:

Parerea mea este sa ii mai tii..sa nu le dai drumul, deoarece acel erbicid este toxic...da-le drumul.dar e pe riscul tau! sper ca te-am ajutat! pa pa

| qIrinna a răspuns:

Nu le da drumul mai tineii acolo inchisi ca erbicidul este foarte toxic

| Andrush98 a răspuns:

Eu zic sa-i mai lasi cateva zile ca si eu am un caine si la fel am dat cu ierbicid si s-a imbolnavit si de asta zic ca e mai bine sa mai astepti putin.

| escapefromfear a răspuns:

Hei nu sariti pe mine eu doar v-am intrebat cine1cine nu fi asa de suparat ca nu o sa mi omor catei de asta v-am si cerut ajutoru.ai tin in padoc cateva zile si nu e nici-o problema.va multumesc oricum la toti.

| alexmoarti12 a răspuns:

Eu zic sa lasi pana se usuca iarba si abia apoi sa le dai drumul

| Georgianaaaaa5 a răspuns:

Da-le drumu