| Rienmedire a întrebat:

Buna! As dori in interiorul șuri mele, sa imi fac un spatiu unde sa imi desfasor activitatea in domeniul tipografiei, este o sura cu fundatie foarte solida, inauntru pe jos este pamant apasat, imi poate spune cineva cum ar trebui sa procedez daca doresc sa betonez inauntru? Trebuie sa pun ceva pentru hidroizolatie inainte?

1 răspuns:
| eliancodrut a răspuns:

Eu mi-am facut o magazie. Pe pamantul batut cu maiul am pus un strat subtire de pieris marunt cu nisip, apoi am pus o plasa din fier-beton de 6 sau 8 mm, cu ochiuri de 10 cm parca (la magazin iti spun de care iti trebuie), apoi am turnat beton cu un strat de 10 cm. Ulterior, vaznd ca din ciment se face praf, am turnat mozaic. Precizez ca toate acestea mi le-au facut meseriasi.