| Geo19999998 a întrebat:

Bună!
Care sunt etapele după tencuiala casei în interior? Ce urmează în ordine cronologică după această procedură? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| DontActLikeMe a răspuns:

Tencuire -> glet -> șlefuire -> amorsă -> vopsire -> montare tâmplărie -> pardoseală -> prize etc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa tencuiala urmeaza slefuirea, amorsarea si varuirea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Urmeaza sa chemi un zugrav calificat care stie ce sa faca tu nu sti nimic.

| Geo19999998 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce răspund de prost gust... Dacă tăceai, îți stătea mai bine.

| AlpinbistC a răspuns:

Buna ziua!
puteti sa contactati, sigur ca va vor ajuta https://meseriasconstructii.ro/