| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca daca dormi in camera unde se afla un ficus acesta poate avea efect asupra somnului( insomnie) multumesc frumos

4 răspunsuri:
| MM a răspuns:

Eu cred ca am citit undeva ca ficusul se 'hraneste' cu energia omului si ca nu e bine sa fie tinut in camera unde acesta doarme.Nu stiu cat e de adevarat.

| DeniiMeow a răspuns:

Nu cred...am si eu ficus in camera eu stiam de crin dar in fine dormi linistita

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic...am auzit si eu asta de la mai multe persoane. dar am avut un ficus la mine in camera si nu aveam nici o problema.happy

| assus a răspuns:

Probabil elimina ceva substantze naspa! si iti deranjeaza corpul la nivelul celulelor sau prin inhalatia mirosului degajat prin fotosinteza si chestii din astea... never mind... orice este posibil si astea vin de la japoneji. stiu ei ce stiu