| Andreea_2177 a întrebat:

cum se spala tricourile colorate fara sa iasa culorile din ele? Eu am spalat un tricou in apa rece, dar a iesit culoarea din el, si s-a facut urat rau! L-am spalat cu Dero...

3 răspunsuri:
| Vicky_1658 a răspuns:

Depinde daca l-ai spalat la masina este posibil sa iti iasa culorile dar daca tricoul este mai deosebit colorat spalal la mana in apa rece cu detergent pentru rufe colorate. Sper ca te-a ajutat. Pa :-x

| Andreea_2177 explică:

Mersi, l-am spalat de mana, in apa rece. A intrat rosul peste dungile albe si imagineaza-ti ce s-a intamplat... O sa cumpar maine un Vanish sa vad poate il repar.

| simf a răspuns:

Andreea, probabil tricoul este de calitate slaba, nu avea voie sa iasa roasul in dungile albe, producatorul isna a considerat ca asa e bine, sa fie "de flosinta unica". eu zic sa-ti iei gandul de la el, te va dezamagi si enerav si de-acum inainte.