| CastiCuMicrofon a întrebat:

Buna!
Imi poate zice si mie cineva cum se cheama florile din pozele urmatoare? http://postimg.org/gallery/4prvjio4/ ( poza 1- nume floare.etc)
Funda!

Răspuns Câştigător
| dani0078 a răspuns:

Salut,
dupa cum arata nu cred ca ai doar flori acolo:
1-Regina noptii
2-Ochiul boului
3-Crizantema?
4-Ricin
5-Castravete sau dovlecei?

| CastiCuMicrofon explică (pentru dani0078):

Nu-s toate corecte dar e bine si asa (cel putin la ochiul boului)

| dani0078 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Sunt foarte multe plante care seamana intre ele, cand sunt tinere si le poti deosebi doar dupa nuanta, textura, miros, etc. Exemplu varza si rapita ca plante tinere sunt aproape identice la infatisare.

4 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Dani0078 le ai bine cu floricultura, ultima tind sa cred ca e ipomea

| dani0078 a răspuns (pentru rey):

Multumesc Rey, am avut perioadele mele in care eram obsedat de flori(si acum sunt, dar pe alt segment)