| M7689 a întrebat:

Bună,
Intenționez să mă mut și pentru bugetul meu am găsit doar garsoniere fără centrală în Timișoara. Știți la ce preț pot ajunge cheltuielie pe timp de iarnă? (garsoniera are 24mp)
Mulțumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
| Yuoia a răspuns:

Ce iti spune copilul de mai sus, e doar incalzirea. La Asociatia de proprietari (incalzire, gunoi, iluminat scara, apa, gaz daca e la comun, salarii personal, lift daca este, etc) e posibil sa ajungi la 200 lei, poate treci. Apoi, mai ai ce este contorizat separat: electricitate, gazul daa e separat, apa daca e contorizata, etc.
Du-te si te uita pe lista lor la cat se plateste acum si adauga incalzirea. Eventual intreaba un vecin.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Pe la 100 de lei pe luna, poate 120 in lunile de iarna. Pe un apart cu 3 camere e pe la 300 deci nu cred ca ai trece de 150 orice ar fi.