| simo80 a întrebat:

mi-am luat niste perdele de umbra si nu eram sigura cat sa iau i-am zis vanzatoarei ca vreau 2 pentru.ca un geamul e de 2m draperia din capat in capat si de sus pana in podea 2, 30 m-i-a dat 6 metri fiind de 2, 80 de lat si nu a fost bine pentru ca atrebuit sa tai vreo 50 cm din ea acum vreau sa iau perdelele de soare tot ca astea si tot de acolo cat ar trebui sa zic sa imi dea?

1 răspuns:
| Minnie a răspuns:

Marimea perdelelor se ia asa: masori galeria si inmultesti cu 2 si asta e lungimea perdelei si in carilige asa o prinzi, pe toata, facand pliuri iar latimea o masori cat doresti tu, pana jos sau pana la calorifer (eu am pana la calorifer si arata tare bine, sportiv, tinereste).