Întrebare recomandată | DariaSofia95 a întrebat:

Parintii mei renoveaza casa la exterior, si au si ales deja culorile, problema e ca nu stim ce model sa alegem, linii, dungi etc...Are cineva vreo idee? Stie cineva vreun site, ceva...? Dau si funda :*

Răspuns Câştigător
| Oviiyy a răspuns:

Daca aveti casa cu etaj se preteaza sa alegeti un model cu linii pe verticala si in doua culori care se asorteaza, daca este doar cu parter casa se preteaza o linie orizontala in contrast cu culoarea casei unde la 2/3 de sol.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu fac pictura decorativa, dar mai mult pe interior, poti vedea la www.picturadecorativapepereti.blogspot.com, dar pot face unele chestii si pe exterior. Imi imaginez cam ce ar vrea parintii tai, si pot sa le dau citeva sugestii daca vad casa si culorile, si pot sa si fac ce le sugestionez. Cu putina comunicare, eu cred ca se poate rezolva sa iasa ceva frumos!

| Danzell a răspuns:

La exterior? in dungi?
lasa o singura culoare si nici o dunga. nu de alta da e de prost gust.

poate te referi la interior cu liniile si dungile?