| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Ce pot să fac ca să îmi păstrez pisica curată după ce vine de afară și se murdărește de noroi? Nu vrea să stea să o spăl.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu o mai lasi afara.

| relian a răspuns:

Fai vint laughing aia este o pisica f puturoasa, de regula pisicile nu le place sa stea murdare, chiar daca ele umbla pe afara, se mentin curate, se spala, nu se baga prin noroi, doara daca cumva is fortate sa o faca.

Si in cazul in care sor murdarit pe undeva, ele singure se spala, se curata.
Daca pisica ta sta asa, e clara, este o pisica puturoasa si nesimtita pe deasupra, de aia am zis fai vind, adica ducase laughing

| alexandru3107 a răspuns:

Ideal ar fi sa nu o mai lasi afara. Nu poti sa o lasi sa se aseze prin casa plina de noroi, caci evident va imprastia microbi si va cauza murdarie asupra bunurilor materiale. Totusi, daca tii nevoia neaparat sa o lasi afara, ar trebui sa o obisnuiesti cu cada/cabina de dus. O pisica care nu sta la spalare inseamna ca nu este o pisica obisnuita cu acel mediu. Ia-o usor de labute si stropeste-o nitel cu apa, pana nu va mai face urat si va sta cuminte. Totusi, nu o brusca, cu miscari violente nu vei face decat sa o speri si sa ingreunezi procesul de acomodare cu apa.