| Baican_Maria_1953 a întrebat:

Buna seara va rog din suflet daca puteti sa imi spuneti robinetii electrici de la delimano sunt posibili sa curenteze?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice aparat electric se poate strica si atunci poate curenta. Nu au aparut de prea mult timp ca sa fie review-uri pe net despre ele. Ca produs sunt de mai mult timp. Erau pe vremuri unele chinezesti si turcesti si numai nenorociri au facut.

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca priza nu are inpamantare, e posibil.

| LIN2010 a răspuns:

Sigur ca atunci cand sunt create conditii sa se intample acest lucru, se poate, dar exista masuri de prevenire care duc spre imposibil ca acei robineti sa curenteze.Prima ar fi utilizarea unei prize cu impamantare, legata intr-un circuit de prize prevazut cu disjunctor automat si protectie diferentiala.Respecte