| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bună! Sunt într-o o oarecare dilemă. M am mutat în chirie într-o garsonieră nouă (nu a mai fost închiriată ) și are o centrală Ferroli BlueHelix. Cum fac am doar apă caldă fără să se încălzească și caloriferele și pardoseala? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dar termostatul pe minim. Dar cel mai ok e sa intrebi proprietarul despre cum se poate seta.

Răspuns utilizator avertizat
| adryang78 a răspuns:

Orice instalație trebuie aerisită periodic. Informează proprietarul, este obligația lui să se ocupe, indiferent dacă se ocupă personal sau cheamă un specialist.

| AdrianFoanga a răspuns:

Din centrala ''ies'' niste tevi care au robineti in capat. O parte din ele duc la calorifere. Trebuie sa inchizi acele robinete care alimenteaza caloriferele.