| CordovanRaul a întrebat:

Buna TPU, am o casa cu 2 camere și am avut o ușă prin care putea trece dintr-o camera in alta. Eu am închis ușa aia și acum va întreb și eu pe voi ce as putea sa fac sa nu se mai audă in cealaltă cameră pentru că și dacă tușesc se aude.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Inchizi pe o parte., pe partea aialnta pui saltele de vata, pui rigips si aia e tot ai izolat.Asta ar fi cam cea mai la indemina si ieftina metoda.Alta metoda, ar fi dupa ce pui saltea de vata, sa pui si o placa de OSB, apoi peste sa pui rigips, gled si vopsea.

Acel OSB ca lemn ar antifona si mai bine acel loc.Dar si vata ar fi ok, dar o bucata de OSB cit usa nu costa o avere, asa ca pune placajul ala, pune si vata si rezolvi in felul asta problema.

| Cipi1212 a răspuns:

Îți trebuie izolație fonică.

| eliancodrut a răspuns:

Usa antifonata.sau zidire.

| Whitte a răspuns:

Zidesti locul.

| Rredhead8 a răspuns:

Antifonează