| Daniel1619 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu ceva:
Eu am plantat anul acesta (2011) seminte de ardei iute uite sunt in luna decembrie si ardeii sunt tot mai maruti nu chiar mari mari dar maruti si as vrea sa stiu in cat timp o sa se faca destul de mari ca sa faca flori apoi ardei cat ar dura 1 an sau 2 sau cat? Intrebare neaparata va rog sa imi raspundeti raspunsul cel mai folostor va primi FUNDITA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal,rodesc in citeva saptamini,indiferent de inaltimea, de marimea plantei; Cu o singura exceptie:daca ai plantat semintele dintr-un singur ardei(pastaie), 99% nu va rodi.Atunci cind plantezi ceva,semintele trebuie sa fie amestecate de la cel putin doua fructe,altfel nu rodeste; daca ai plantat in ghiveci,in casa, si sinteti fumatori, nu va rodi.Pentru orice lamuriri, iti stau la dispozitie.Numai bine.

1 răspuns:
| Ļαяяιιιssα a răspuns:

Pai altii cresc depinde cum ii soiuu sau cum ii anotimpul de afara alti cresc repede alti incept. Depinde cum ai grija de eiwinking