| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi decorez dormitorul in stil vintige? Cateva idei, sfaturi, pozte chiar un site bun m-ar ajuta!

Merci! Funda! :X

3 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

In primul rand se scrie vitage.
in al 2-lea rand poti lua nistre scauna de la mamaie de la tara de la tine de acolo si sa ti le pui in camera. vintage romanescwinking
da tu sigur stii ce inseamna vintage?

| bibibuba a răspuns:

Daca nu cauti strict un anume stil, poti adauga anumite accente care sa aduca feelingul vintage in camera ta. In primul rand mobila ar trebui sa fie din lemn natur sau vopsit (nu PAL ieftin), daca poti face rost de scaune din lemn, tabureti sau eventual o masuta de toaleta cu oglinda, ar fi niste idei. De asemenea, as sugera sa pui draperii la ferestre, o covertura interesanta pe pat (floricele/volane), perne si eventual veioze cu abajur textil. Ai putea sa mai pui tablouri/poze inramate pe pereti sau o vaza cu flori, ca tot e vara happy Oricum, sunt doar niste sugestii, incearca si vezi ce merge pntr tine, insa incepe cu chestii mici daca nu planuiesti o renovare completa. Bafta!