| Blueberry145 a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de chestii care le poti confectiona in casa, orice jocuri, circuite, absolut orice ce pot confectiona in casa. Cine imi da cele mai multe in timp de o saptamana ii dau funditabig grin big grin big grin big grin big grin big grin big grin big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Hei,idei sunt multe, depinde la ce te pricepi.cam ce ai vrea sa-ti faci in casa? te referi la utilitati practice care sa te ajute in casa sau la ceva care sa fie de divertisment, sau hobiuri.eu cand vreau sa mai construiesc ceva nou, ma uit pe youtube.si gasesc toto felu de trucuri si constructii, atat de electronica cat si de divertisment.depinde de hobiul fiecaruia.eu am carti, reviste de tot felul de chestii, si mai caut si pe net cand vreau ceva nou.cred ca aici gasesti tot ce vrei.bafta si spor la lucru!

4 răspunsuri:
| Blueberry145 explică:

Pai si ceva care se ma ajute in casa si ceva de divertisment

| Reparatoru a răspuns (pentru Blueberry145):

Pai da-mi ceva detalii despre ce anume vrei sa faci, si poate gasim ceva interesant.ok

| Blueberry145 explică (pentru Reparatoru):

Pai de exemplu un suport de creioane, un cuier, ceva cum ar veni cand cineva vrea sa intre la mine in camera sa fie ca un fel de sonerie... dar nu sonerie. o chestie care sa scoata un zgomot.

| Reparatoru a răspuns (pentru Blueberry145):

Pai sa-ti spun primul meu suport de creioane l-am facut dintr-un capac de delcou de dacie, asta cand aveam cam 8ani, apoi am invatat electronica, si am construit tot felul de chestii pe care acum le gasesti peste tot.la usa am facut un sistem cu senzor de prezenta,si stiam tot timpul cand cineva era langa usa mea,am facut itrerupator la lumina pe baza de zgomot,bateam din palme si se aprindea becu, si invers. poti face multe chestii daca ai pasiune, si binenteles un pic de pregatire.sa cunosti chimie,fizica,matematica, astea le face pe toate, apoi treci la domenii mai practice.idei sunt multe, dar ca sa le pui in practica trebuie un pic de ambitie si indemanare.in rest multa munca si bafta