| Iasmin_Spanache_1997 a întrebat:

Mama mea o floare numita Fiodendron.As vrea sa stiu ce daune poate aduce aceasta planta.Se spune ca poarta ghinion si te sufoca noaptea.Va rog sa-mi raspundeti

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred asta, unde ai auzit o asemenea prostie? Plantele purifica aerul si aduc oxigen, nu sufoca...

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu aduce ghinion, dar nu trebuie tinuta in dormitor.

Răspuns utilizator avertizat
| Ghosts a răspuns:

Iar eu zic sa stai acasa, sa dorimi, linistit. Acestea sunt niste superstitii. happy
Funda?

| SlipknotPaul a răspuns:

Citeste aici totul despre ea http://en.wikipedia.org/wiki/Philodendron
FUNDA?

| juniorman a răspuns:

Mai bine te uiti pe wikipedia. Nu o ti in dormitor. Nu lasa planta langa animalele tale. Arunc-o daca vrea mama ta.