| anonim_4396 a întrebat:

Recent am vazut pe net ca albusul uscat este bogat in proteine si as dori sa-l incerc. Nu vreau sa-l procur, vreau sa-l fac acasa, insa nu stiu cum. Ajutati-ma cu o reteta, cu un sfat cum sa usuc albusul in conditii casnice.

4 răspunsuri:
| Iahimder a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta urmatorul link insa poate ca nu am inteles eu prea bine intrebarea. Important este insa ca am incercat sa te ajut
http://lyla.ro/frumusete/masca-de-fata-cu-ou/

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu-l mananci fiert? Are la fel de multe proteine.

Si ce inseamna "bogat", un albus de ou are 3 grame de proteine.

3 grame din cele 150-180 pe care trebuie sa le consumi zilnci.

Asta inseamna "bogat" la tine?

| Matrixy a răspuns (pentru Cosmin86):

100g de albus uscat contine cca 80g de proteina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Matrixy):

Si ca sa ajungi la 100 de grame de albus, trebuie sa mananci 15 oua happy