| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi indicator autocolant de avertizare de lipit pe poarta : Zona supravegheata video" in Timisoara?
Adică la ce magazine pot gasi, ca la Dedeman si Leroy Merlin nu am gasit de pildă.

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Încearcă si la BricoDepot. Poti gasi si prin Carrefour le lângă rafturile cu produse pentru mașini. Daca nu, te duci la un copyshop cu o poza sau scris de tine mesajul care vrei sa fie scris, ii spui sa ti-l scoata pe o foaie A4 si dupa sa ti-l plastifieze( sau chiar sa iti faca o placuta metalica cu mesajul care vrei sa fie scris ) si dupa poti sa faci ce vrei, sa il lipesti, sa il bati in cuie sa il agati de gard.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3mOqC6V

| Iote a răspuns:

Exista hartie autoadeziva pe care poti imprima orice text vrei tu. Cauta in librarii sau la un copy shop.

| RxTx a răspuns:

Il scoate la imprimata pe hartie autoadeziva astia de la print shop

| RxTx a răspuns:

Citeste legea 333/2003 cu HG 1010
Daca filmezi pe domeniul public ai incurcat-o urat de tot
Pentru ca sistemul nu este mintat cu ptoiect autorizat de IGPR!
50000 lei amenda cred

Tebuie sa iei aviz de la igpr pe proiect apoi montatorul firma trebuie sa fie autorizata
Si mintatorul personal omul nu numai firma trebuie sa aiba o legitimatie
Trebuie si el sa aiba un vurs care se face o data la 2 ani la asociatia romana pentru tehnica de securitate

Daca montatorul nu a mai trecut pe la scoala pe la curs... hartii bitocratia montatorilui
Apoi iar e bau
Chiar daca firma este autorizata
Si daca montatoriul nu scrie nr legitimatiei lui pe fiecare doza cu firma mintatoare date...
Si daca materialele mufele cablurile folosite nu au fost fabricate pentru sistem de securitate
Orice mufa irice stecher
Orice cablu trebuie sa detii la el certificat de calitate
Traseibilitatea lui de la fabricant pana la tine
Si certificat de conformitate sa scrie clar in el ca mufa respectiva a fost fabricata pentru a fi folosita la sistem de securitate

Pt ca daca nu scrie clar in acte ca sursa sau cablul sau ceva de acolo nu e facut pentru siatem securitate iar e bai

Eu daca as fi infractor ti-as arata buletinul la camera montata de tine apoi as lua-o de acolo te-as... cu ea apoi tot eu as chema politia pentru ca mai filmat pe domeniul public si mi-ai inregistrat fara acordul meu datele mele cu caracter personal cum ar fi buletinul meu
Fizionomia mea...
Conform legii 667/ 2001
Trebuie sa fiii operator de date cu caracter peraonal inregiatrat autorizat ca sa imi poti inregistra mie fața și buletinul pe care l-am aratat la camera

Asa cum facem care este mai infractor

Apoi as avea legea scoasa la imprimanta su i-as arata pilitistului ca trebuie sa iti dea aprox 50000 lei amenda pentru ca ai filmat pe domeniul public cu un sistem... facut fara proiect.

Apoi daca ai avea proiect ma iau de mintator sa vedem daca nu cumva avea cazierul EXTINS exprirat in prrioada respectiva.

Asa ca ai mare grija sa fie toate actele facute ca la carte!

| Sonia822 a răspuns (pentru RxTx):

Bv ca stii legea, dar de unde ai tras concluzia ca filmeaza pe domeniul public? Poate ii trebuie pentru la curte, sau are o comanda la serviciu

| Sonia822 a răspuns:

Intr-un timp aveau la carrefour la rechizite

| Alinnnnnnnnnnn explică:

Multumesc pentru răspunsuri tuturor!

| Ionut121208 a răspuns:

Poți comanda de pe internet(eMAG, sau alte site-uri, dar în cazul asta recomand eMAG)